info@koseoglu-mobilya.com

Banyo Dolabı

Teknolojinin hızla ilerlemesi sayesinde hayatımızda her şey değişime uğramaktadır. Estetik ve tasarımın birlikte oluşturduğu yeni dönem mobilya anlayışı, insanların yaşam alanlarının konforu ve kullanışlığını arttırmaktadır.

Bu gelişmelerin sonucu olarak birçok alanda hizmet veren mobilya firmaları da, üretimlerini buna göre belirlemekte ve taleplere cevap vermektedirler. Estetik ve hijyenin ön plana çıktığı günümüzde, insanların ortak kullanım alanlarında da farklılıklar ve zorunluluklar getirmektedir. Ortak kullanım alanlarından biri olan banyolar da bu gelişmelerden fazlası ile faydalanmıştır. Banyoların artık vazgeçilmezlerinden biri olan banyo dolapları da teknolojik gelişmelerin ışığında, hijyen ve sağlamlığın ön plana çıkarıldığı üretimlerle çok çeşitli modeller sunmaktadır. İyi ve kullanışlı bir banyo dolabında, her üründe olduğu gibi bir takım kriterleri bilmekte yarar vardır.

Banyo dolaplarında, MDF denilen gövdeyi ve kapakları oluşturan ana malzemenin kullanılması kullanışlılık ve dayanıklılık bakımından önemlidir. Banyo alanları yoğun nem ve buhar oluşan yerler olduğu için MDF’nin kullanılması dayanıklılığı arttırır. Suyun çok kullanıldığı ve fazlaca buhar oluşan bir ortamdaki banyo dolabı, istenirse duvara sabitlenerek, istenirse de paslanmaz plastik veya krom ayaklar marifetiyle zemine de konulabilir. Buradaki amaç, banyo dolabının suyla temasını en aza indirmektir.

Banyo dolapları, günümüzde yeni üretim teknikleriyle geliştirilen membran kaplama ve akrilik kaplama sayesinde daha da dayanıklı, kullanışlı ve uzun ömürlü olmuştur. Önceleri banyo dolapları lake boyalı olarak yaptırılmaktaydı. Lake boya zaman içinde renk değiştirmekte ve temizlik açısından problem yaratmaktadır. Artık membran ve akrilik bu uygulamanın yerini çoktan almış durumdadır. Membran ve akrilik PVC esaslı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı, anti bakteriyel ve uzun ömürlü olması sebebiyle öne çıkmaktadır. Banyo dolaplarında kullanılan kulp, menteşe ve vidalar da suya, neme ve buhara dayanıklı malzemeden imal edilmiş olmalıdır. Kaliteli ve kullanışlı bir banyo dolabı, üretim aşamasından, kurulum aşamasına kadar her noktada kendisini belli eder. İyi bir banyo sahibi olmak hem zevk hem de hijyen açısından önemlidir.

Asma Tavan Modelleri