info@koseoglu-mobilya.com

Gümüşlük Takımı

Bir evin en önemli bölümlerinden biri olan yemek odası evimizde misafirlerinde en çok ilgisini çektiği yerdir çünkü misafirlerimizi orada ağırlar, orada sohbet ederiz.  Hayallerinizin ötesindeki yemek odası takımları ile misafirlerinizi büyüleyebilirsiniz. Şık tasarım ve kolay kullanış ile hem kendiniz için uygun kullanım hem de misafirlerinizi rahat ettirme konusunda büyük öneme sahiptir. Bu lüksü yaşamak için yemek odası takımı seçimi konusunda daha dikkatli davranıp karar vermeliyiz.  Geçmişte kalan kullanışsız yemek odası takımları yerine ergonomik yemek odası takımları bizlere bir çok kolaylık imkanı sağlıyor. Açılıp kapanır özellikleri , multi kullanım özellikleri , gizli bölmeler , servis konusunda kolaylıklar vs. daha bir sürü özellik. Bununla birlikte yemek odası takımı seçimi aslında daha da zorlaşmış oluyor. Yemek odası mobilyaları seçiminde nelere dikkat etmeliyiz bunlara bir göz atalım.

Yemek odası takımının sağlamlığı açısından mobilyaların neyden yapıldığına dikkat etmeliyiz. Hangi malzemeden yapıldığı bizim için dayanıklılık açısından büyük önem taşıyor. Sunta kısımları kavak ağacı gibi kalitesiz malzeme ile yapılmışsa tercih etmeniz önerilmez. Seçiminizi gürgen (Kayın) ağacından yapılmış yemek odası takımlarından yana yapmanız uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta sandalye iskeletinin ara bağlantılarının geçmeli olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü kimse bir süre sonra yapışkanları ayrılmış, vidaları düşmüş bir sandalye yemek odasında kullanmak istemez.

Her yemek odası her eve uygun olmayacağı gibi sizin eviniz için en uygunu hangisi bunu dikkate almalısınız. Büyüklük veya çokluk niteliklerine önem vermeyip sizin yemek odası alanınıza göre daha kullanışlı olanları ve pratik olanları tercih etmelisiniz. Eğer alanınız dar ise daha pratik ve minimal özellikte olan yemek odası takımlarını tercih edebilirsiniz. Örneğin, 6-8 kişilik dikdörtgen bir yemek masası, ince ayaklı sandalyeler ve küçük bir konsol yada büfeden oluşan yemek odası takımı tercih edebilirsiniz. Alanınız geniş ise maksimum özellikte ve büyüklükte yemek odası takımını tercih edebilirsiniz. Örneğin, yemek masanızda oval seçimler tercih edebilir, gümüşlük, vitrin ve konsola aynı anda yemek odanızda yer verebilirsiniz.

Yemek odası alırken mobilyaların sertifikalarına bakmayı ihmal etmeyin. Çünkü mobilyaların boyanması sırasında kullanılan boyalar ve cilalar toksik yani zararlı olabilir. Bu yüzden doğal boyama ve cilalama yöntemleri tercih edilmiş mobilyaları almaya çalışın.

Boya & Kartonpiyer İşlemi