info@koseoglu-mobilya.com

Oturma Grubu

Oturma Odası Evimizdeki En Önemli Yerlerden Birisidir, Bu Yüzden Dekorasyon`u Çok Önemlidir.

Aileyi Sürekli Aynı Noktada Tutan Ve Buluşturan Oturma Odalarımızı Nasıl Döşemeliyiz Anlatalım.

Öncelikle Oturma Odası Alırken Dikkat Etmemiz Gereken Özelliklerden Bir Tanesi Misafir Gelecek Düşüncesiyle Kullanışlı Bir Oturma Grubu Almamız Gerekir.

Koyu Renklerden Uzak Durun. Bazı Ev Hanımları Evde Kücük Cocuk Var Düşüncesiyle Açık Renk Oturma Grubu Almak İstemiyorlar, Fakat Koyu Renklerle Döşenen Bir Oturma Grubu Psikolojimizi Alt Üst Edebilir, Buna İzin Vermemek Adına Açık Renklerle Oturma Grubunuzu Şenlendirin.

Diğer Bir Dikkat Etmemiz Gereken Konu İse Oturma Grubumuzun Kolay Ve Pratik Bir Şekilde Taşınabildiğine Özen Gösterin. Sebebi İse Hacmi Ağır Olan Oturma Grupları Taşınırken Size İşkence Edebilir.

Dinlendirmesi Ve Stresten Uzak Tutması Adına Oturma Grublarında Tercih Edilen Renkler; Beyaz, Açık Mavi, Lila Ve Tüm Doğal Renkler Olmalıdır.

Aşırı Göze Batan Renklerden Kaçının Gözlerimizi Yormaması Gerekli.

Önemli Olan Bütceye En Uygun Ve En Konforlu Bedenimizi Dinlendiren Oturma Grublarını Almamız Gereklidir.Bu Bakımdan Dolayı Oturma Grubumuzu Seçerken Rengi, Kumaşı, Boyutu Gibi Özelliklerine Çok Dİkkat Etmeliyiz.

Oturma Odanız Küçükse Köşeli Takımlarla Odanıza Güzel Bir Görünüm Sağlayabilirsiniz.

Oturma Odanız Büyükse L Serisi Kanepelerle Odanızı Dekore Edebilirsiniz.

Koltuklarınızı Açık Renk Seçtiyseniz, Yastıklarınızı Fantazi Renklerle Süslemenizi Öneririm.

Oturma Grubu Kumaş Seçimi; Leke Tutmayan Ve Yumuşak Dokulu Oturma Grubları Tercih Etmeniz Evinizi Temizlerken Sizlere Pek Fazla Uğraş Sarfettirmeyecektir.

Kumaş Tercihlerinde; Koton Kumaş, Viscon, Sentetik, Keten, Şönil ve Kadife Kumaşlar Rahatlığınıza Rahatlık Katacaktır.

Oturma Grubu Alırken Bir Dikkat Etmemiz Gereken Husus İse, Oturma Grubumuzun Ayaklarının Yerden Yüksek Olması, Çelik Ayaklı Olursa Kolay Kolay Ayakları Kırılmaz ve Kullanışlı Olur, Ayakları Yerden Yüksek Olursa Bu Sayede Temizlik Yaparken Eşyalarımızın Altına Birikmiş Tozları Kolayca Temizleyebiliriz

Örnek Verecek Olursak; Koltuk Takımı Veya Kanepe Alırken, Takımlarımızın 32`lik Gri Singer Olmasına Dikkat Ederek, Uzun Yıllar Sonucunda Kanepe Ve Koltuklarımızın Çökmemesini Sağlayabiliriz.

Kanepe Veya Oturma Grubunuzun Arkasında Bulunan Duvara Güzel Bir Tablo Asarak Odanızda İhtişam Sağlayabilirsiniz.

Daha Konforlu Bir Oturma Odası Oluşturmak İçin, Oturma Odasında Mutlaka Bir Orta Sehpa Bulundurun. Böylece Misafirlerimiz Geldiğinde Yiyecek İçecek Servislerimizi Yapmak Daha Kolay Olacaktır.

Kararsız Kaldığımız Bir Koltuk Takımını Asla Evimize Sokmayalım, İlerleyen Zamanlarda Sizi Oturma Grubunuzdan Soğutabilir. Oturma Grubu Alırken Tamamen Beğendiğiniz Grupları Alırsanız İleride Pişmanlık Duymazsınız.
Dekorasyon Uzmanı Semih Sancar.

Dış Cephe Kaplama Modelleri